PRE VEREJNOSŤ

Rozhovory a semináre:

Rozhovor o úspechu:

v knihe denníka N: Ako byť šťastný

https://obchod.dennikn.sk/show/1010/ekniha-ako-byt-stastny

Rozhovor kritike a rozvoji:

https://dennikn.sk/2134206/ak-nevieme-pracovat-s-kritikou-moze-nam-to-velmi-zhorsit-vztahy-doma-aj-v-praci-hovori-psychologicka-ondrisova/?cst=9bda14c42dc131e7572d78fd8db5a394a9a667cb

Rozhovory o tom, ako nás moc mení..

https://e.dennikn.sk/1604505/psychoterapeutka-manazer-by-si-mal-pripomenut-ake-to-je-nemat-navrch-napriklad-zacat-sa-ucit-novy-jazyk-alebo-sport/?ref=list

 

NAJBLIŽŠIE ŠKOLENIA PRE VEREJNOSŤ

Šťavnaté procesy 

Intimita a sexualita z procesorientovanej perspektívy 

9.-11.12.2022

Keď sa učíme hrať na hudobný nástroj, chodíme na pravidelné lekcie a zvyčajne popritom ešte nepravidelne cvičíme. Dokonca kvôli vodičáku investujeme do niekoľko desiatok hodín inštruktážnej praxe a teórie.

Koľko vedenia a inštrukcií ste však dostali pre svoju živú a aspoň čiastočne uspokojujúcu sexualitu? Čo viete o predsudkoch, čo o (svojich, partnerských a spoločenských) obavách či očakávaniach okolo intimity, sexu, vernosti a intenzity prežívania?

Takýmito i ďalšími otázkami sa chceme zaoberať na našom seminári, a to na osobnej aj profesnej rovine. Budeme ich skúmať spolu v celej skupine, v malých skupinkách a vo forme vnútornej práce. Pocit bezpečia a otvorenosti vnímame ako veľmi dôležitý – aj preto sme sa rozhodli ponúknuť tento modul rezidenčne, mimo Bratislavy. Prosíme Vás preto, zariaďte si nerušený pobyt na celý víkend.

Prosíme vás tiež, prineste si knihy, básne, piesne, filmy, ktoré Vás sexuálne inšpirovali alebo aspoň zabavili. Pripravte si otázky a ak chcete, môžete nám ich poslať dopredu. Inak vnesieme spôsoby, ako ich možete klásť individuálne a anonymne.

Je zjavné, že sa budeme zaoberať dôležitou a marginalizovanou témou, v ktorej sme asi všetky zraniteľné a všetci zraniteľní. Budeme preto potrebovať odvahu a ochotu venovať sa svojim hraniciam ohľadne tejto krehkej témy.

 

 

VŠÍMAJ SI TO 2

Zážitkový seminár o práci s emóciami – pokračovanie

11.- 13.11.2022 vo Vzdelávacom centre Zaježová

kurz len pre absolventov prvej časti

 

(NE)VŠÍMAJ SI TO

Zážitkový seminár o práci s emóciami a vnútornou silou.

20.- 22.5.2022 vo Vzdelávacom centre Zaježová

Zahryzni si do jazyka; chlapci neplačú; si zlé dievčatko, nikto ťa nebude chcieť”… Podobné posolstvá sa nám od detstva vrývajú pod kožu. Naša kultúra, škola a často aj rodina nás učia potláčať vlastné emócie a pocity.

Prečo sú hnev, strach, smútok, pocit zranenia, a mnohé ďalšie takí nevítaní hostia? A načo nás nimi teda evolúcia obdarila v takej pestrosti a intenzite?

Na seminári prizveme emócie s láskavosťou a zvedavosťou. Pozrieme sa bližšie načo ich vlastne máme, aký význam a cenu pre nás majú. A vnesieme nástroje, ktoré nám umožnia ich vnímať a regulovať spôsobom, ktorý môže byť posilňujúci aj liečivý. Veríme, že keď zmeníme náš vzťah k emóciám – akokoľvek sú pre nás zložité či neľahké – odmenia sa nám svojou múdrosťou. Vnesú novú starostlivosť a navigáciu – vo vzťahu k sebe a k iným. Paradoxne nás môžu urobiť viac živými či ľudskými. Radi sa na túto citlivú cestu vydáme spolu s vami…
Cena seminára: 185 € (zahŕňa program, ubytovanie, plnú penziu a občerstvenie)

Počet miest je limitovaný. Seminár začína v piatok o 17:00, končí v nedeľu o 13:00.
Registrácia: https://forms.gle/QvkmXTe946LW9zro9
Zľavy: sú možné po konzultacii s lektormi, napr. pre študentky a študentov, alebo rodičov samoživiteľov, prípadne ak vám vaša ekonomická situácia neumožňuje zaplatiť plnú sumu.

Storno poplatky: Ak zrušíte svoju účasť po 4.5.2022 a nenájdete za seba náhradu, bude Vám účtovaný storno poplatok vo výške 50%, pri zrušení po 11.5.2022 celá suma. V prípade neuskutočnenia seminára z dôvodu protiepidemických opatrení Vám vrátime plnú sumu. Ďakujeme za pochopenie.

Lektorská dvojica: Sylvia Ondrisová www.sylviaondrisova.com a Matúš Bakyta www.refreshed.sk

Rozhovor o moci v Čiernej labuti

Psychologička: Ak politikovi ide skutočne o službu ľuďom, nemal by polarizovať spoločnosť

 
 

Cesta srdca – ako si vytvárať láskavý vzťah k sebe

24.-26-5.2019, Vzdelávacie centrum Živica, Polomy – Zaježová

Kto naozaj som? A kde sa skôr prispôsobujem očakávaniam iných? Dokážem oceniť rôzne svoje črty a zážitky, aby som mohla/mohol žiť autentický život?

Od malička vyrastáme vo svete plnom očakávaní a pravidiel. Stávame sa náročnými na seba a kritizujeme sa najmä za vlastnosti, ktoré naša spoločnosť alebo rodina neoceňuje. Snažíme sa byť “lepšími, či inými” a začíname v tom kolobehu strácať samých seba. Je vôbec možné vytvoriť si srdečnejší vzťah k sebe v prostredí plnom kritiky a očakávaní?

Na seminári by sme spolu s Vami radi objavovali cestu späť k sebe – k tomu, kto sme vo svojej celistvosti. Pozrieme sa na rôzne tvorivé spôsoby, ako si vytvárať láskavejší vzťah k sebe – k tým svojim aspektom, ktoré nás posilňujú, ale často ich prehliadame, a aj k tým menej obľúbeným črtám.

„Aj tie najvýnimočnejšie zážitky a úspechy sa stanú nedôležitými, ak nedokážeme byť obyčajne každodenne šťastní, ak sa nevieme dotýkať seba svojím srdcom“.    Jack Kornfield

Okrem krátkych teoretických blokov s diskusiou budeme využívať zážitkové metódy Proces-orientovanej psychoterapie. Cvičenia budú prebiehať individuálne alebo v dvojiciach a budú „namiešané“ pestro, aby si každý našiel svoj preferovaný spôsob – využijeme prácu s telom, imagináciami, symbolmi či pohybom. POP alebo Procesová práca je individuálne orientovaný prístup, ktorý pomáha nachádzať zmysel aj v rušivých udalostiach a získavať dôveru v neznámo. Učí nás vnímať všetky naše zážitky ako novú obohacujúcu cestu.

Cena: 150 eur (v cene je započítané lektorné, ubytovanie, vegetariánska strava a organizačný poplatok)

Lektorky: Sylvia Ondrisová a Slávka Takáčová

 

 

Spôsob, akým (ne)používame svoju moc, je kľúčový pre vytváranie dôvery, získanie legitimity a pre našu celkovú efektivitu v líderskej či manažérskej role. Viac sa dozviete 14. – 15. marca 2019 a tiež na www.hrcomm.sk/chopok1

 

 

 

 

Vlastni svoju moc –  vedomé a efektívne používanie sily

      

22.-23.3.2018 v Bratislave

so Sylviou Ondrisovou, PhD.

 

V náročných životných obdobiach alebo v konfliktoch sa často cítime zneistene, ohrozene či nahnevane. Najmä v konfliktoch vnímame druhého človeka ako problémového a silného. Vtedy sa buď vzdávame svojho vplyvu a stiahneme sa, alebo naopak „pritvrdíme“.

Práve pocit bezmoci a hnevu vedie často k eskalácii konfliktu vo vzťahoch. Vidíme moc a útočnosť druhého, ale nevnímame svoju vlastnú silu. Pritom moc ako taká nie je problém – naopak – je v nej potenciál konať a ovplyvniť situáciu spôsobom, ktorému veríme.

Na seminári budeme skúmať, ako môžeme svoju silu rozpoznať, kultivovať a rozvíjať, aby sme ju vedeli naozaj používať – vedome aj efektívne. Pozrieme sa tiež, ako a prečo svoju silu strácame a ako nám kontakt s ňou pomôže riešiť náročné situácie v živote.

Sylvia Ondrisová, PhD., DiplPOP pracuje ako terapeutka, koučka a lektorka. Venuje sa najmä oblasti riešenia konfliktov a líderstva, rada podporuje rozvoj ľudí s dôverou v ich vlastnú múdrosť a individualitu. Viac na www.processwork.sk

 

Miesto: Vlčkova 8/A, Bratislava

Registrácia v štvrtok 15.3.2018 od 15:45, začiatok: štvrtok o 16:00 do 19:00, piatok 8:30-17:00.

KONTAKT A INFORMÁCIE:

Sylvia Ondrisová,    

email: sylvia.ondrisova@gmail.com,

CENA:

Pri zaplatení do 22.2.2018 je zvýhodnená cena 99 Eur

Cena pri zaplatení po 22.2.2018 je cena 119 Eur

Zľava je možná pre študentov/ky, rodičov na rodičovskej dovolenke, dôchodcov, či ľudí s nízkym ekonomickým zázemím – kontaktujte organizátorku.

PLATBY – počet miest limitovaný, pre potvrdenie účasti a spôsob platby kontaktujte organizátorku

STORNO POPLATKY – ak zrušíte svoju účasť na seminári po 4.3.2018 a nenájdete za seba náhradu, bude Vám účtovaný storno poplatok vo výške 30 €, pri zrušení po 12.3.2018 celá suma. Za porozumenie ďakujem.

 

 

 

 

 

Vlastni svoju moc:

Ako vedome a efektívne používať svoju silu 

8.-9.6.2017 v Bratislave 

Keď sa ocitneme v konflikte, zvyčajne cítime bezmoc, strach či hnev. Človeka na druhej strane vnímame ako problémového – silného a útočného. Cítime právo „pritvrdiť“, zosilniť svoje metódy a použiť aj tie nátlakovejšie – veď „druhá strana sa tiež nespráva férovo“.

Práve pocit bezmoci, hnevu a nevnímanie vlastnej sily v konflikte vedie k napätiu v konfliktoch. Vidíme silu a útočnosť druhého, ale nevnímame alebo sa vzdávame vlastnej sily. Pritom moc ako taká nie je problém – naopak – je v nej potenciál konať a ovplyvniť situáciu i svoj život spôsobom, ktorý vnímame ako dôležitý.

Na seminári budeme skúmať, ako sa môžeme dostať do kontaktu so svojou silou, ako ju používať vedome i efektívne. Pozrieme sa tiež na možnosti práce s emóciami v napätých interakciách.

     Proces-orientovaná psychoterapia je psychologický smer, ktorý rozvinul a ďalej s kolegami rozvíia A. Mindell. Netradičné na POP prístupe je, že hľadá múdrosť a cestu aj v ťažkostiach, s ktorými sa klient, dvojica či skupina potýka. Každá situácia či problém zároveň obsahuje informáciu, ako ísť ďalej – ktorú časť našej osobnosti potrebujeme prinášať viac do svojho života, aby sme danú výzvu zvládli.

 

 

 

 

 

 

 

Vlastniť svoju silu:

Zvládanie emócií a vedomé používanie sily

24.-25.3.2017 v Bratislave 

Keď sa ocitneme v konflikte, zvyčajne cítime bezmoc, strach či hnev. Človeka na druhej strane vnímame ako problémového – silného a útočného. Cítime právo „pritvrdiť“, zosilniť svoje metódy a použiť aj tie nátlakovejšie – veď „druhá strana sa tiež nespráva férovo“.

Práve pocit bezmoci, hnevu a nevnímanie vlastnej sily v konflikte vedie k napätiu v konfliktoch. Vidíme silu a útočnosť druhého, ale nevnímame alebo sa vzdávame vlastnej sily. Pritom moc ako taká nie je problém – naopak – je v nej potenciál konať a ovplyvniť situáciu i svoj život spôsobom, ktorý vnímame ako dôležitý.

Na seminári budeme skúmať, ako sa môžeme dostať do kontaktu so svojou silou, ako ju používať vedome i efektívne. Pozrieme sa tiež na možnosti práce s emóciami v napätých interakciách.

     Proces-orientovaná psychoterapia je psychologický smer, ktorý rozvinul a ďalej s kolegami rozvíia A. Mindell. Netradičné na POP prístupe je, že hľadá múdrosť a cestu aj v ťažkostiach, s ktorými sa klient, dvojica či skupina potýka. Každá situácia či problém zároveň obsahuje informáciu, ako ísť ďalej – ktorú časť našej osobnosti potrebujeme prinášať viac do svojho života, aby sme danú výzvu zvládli.

 

 


Žiť svoj potenciál

Líderstvo v nás a okolo nássylvia_boris112016-2-page-001

25.-27.11.2016

so Sylviou Ondrisovou a Borisom Sopkom – diplomovanými procesovými terapeutmi

Každý z nás je lídrom a Líder je v každom z nás. Žiť naplnený život sa podľa nás spája so schopnosťou nasledovať múdrosť v nás a okolo nás. Svoj život a životy iných tak obohacujeme o nové nápady a hodnoty. Následovanie lídra v nás je tvorivým napĺňajúcim procesom, ktorý rozvíja a posilňuje komunitu, ktorej sme súčasťou. Čím to, že mnohí z nás poznáme viac pochybnosti o sebe a nedôverujeme svojmu vplyvu? Ako to, že rozhodovanie o sebe a svete okolo prenechávame tak často a tak samozrejme iným?

Pomocou teórie, zážitkových cvičení a diskusie sa pozrieme bližšie na to, čo nás spochybňuje, kde sa zastavujeme v našom potenciále konať, kde a prečo strácame kontakt vnútorným“vedením”. Preskúmame, ako môžeme svojej sile a vplyvu dôverovať, ako ich rozvíjať a používať.

Spoznáme tiež svoj vlastný líderský štýl, ktorý môžeme prinášať do vlastného života a vzťahov, alebo do práce, komunity a sveta. Svoje líderstvo – vedenie v zmysle múdrosti i navigácie – máme totiž v sebe.

Náš zámer je podporiť rozvoj líderstva, ktoré dokáže vnímať a rozvíjať rozmanitosť, individualitu všetkých a vytvára priestor na rozvoj líderstva v ostatných ľuďoch.

 

 

Kam kráčam:pop-pozvanka_zivotne-myty-page-001


Alebo čo napĺňa môj život

11.-12.11.2016

so Slávkou Takáčovou a Sylviou Ondrisovou diplomovanými procesovými terapeutkami

Aká ústredná téma ma v živote sprevádza, aké situácie a zážitky sa mi opakujú? Čo je môj životný mýtus – príbeh, čo sa vinie mojím životom ako červená niť? Môže ma kontakt s ním podporiť v každodenných situáciách a navigovať moje rozhodnutia? Môže mi priniesť hlbšiu spokojnosť a naplnenie aj v bežných dňoch?

Na tomto seminári sa budeme spolu venovať objavovaniu a spoznávaniu svojej životnej témy, mýtu – niečoho, v čom sa skrýva náš potenciál a zrkadlí náš „naturel“. Pozrieme sa, čo nám bráni žiť ten potenciál vedomejšie, ale tiež na to, ako by sme ho mohli viac prinášať do stereotypu a zhonu každodenného života. Pomocou krátkej teórie, zážitkových cvičení a spoločnej diskusie budeme hľadať spôsoby, ako žiť naplnenejší život v súlade so sebou samými.

 

 

Vlastniť svoju moc: Riešenie konfliktov a vedomé používanie sily

16.-17.9.2016 (opakovanie 1.časti)  MOC a konflikty_ pozvanka_3, sept,oct2016-page-001-2

7.-8.10.2016 (2. časť)

Keď sa ocitneme v náročnom konflikte zvyčajne cítime bezmoc, strach či hnev. Človeka na druhej strane vnímame ako problémového – silného a útočného. Cítime právo „pritvrdiť“, zosilniť svoje metódy a použiť aj tie nátlakovejšie – veď „druhá strana sa tiež nespráva férovo“.

Práve pocit bezmoci, slabšej pozície a nevnímanie vlastnej sily v konflikte vedie k cykleniu a eskalácii konfliktov. Vidíme silu a útočnosť druhého, ale nevnímame alebo sa vzdávame vlastnej sily. Pritom moc ako taká nie je problém – naopak – je v nej potenciál konať a ovplyvniť situáciu i svoj život spôsobom, ktorý vnímame ako dôležitý.

V rámci 2 seminárov (jún a september) prepojíme základné zručnosti riešenia konfliktov, práce s emóciami s prístupom procesovej práce k týmto témam a k téme moci. Vytvorenie kontaktu so svojou silou a vedomé narábanie so svojimi emóciami, bude jednou z hlavných náplní oboch seminárov. Obe seminárové časti budú na seba nadväzovať a poskytnú teoretický rámec, praktický nácvik i zážitkové cvičenia k téme riešenia konfliktov a práce so situáciami (bez)moci. Je možné prihlásiť sa len na jednu seminárnu časť. Predbežná náplň jednotlivých častí:

 1. časť (seminár 16.-17.9.2016):
 • vlasné nastavenie ku konfliktom a rozvinutie si postoja, ktorý je podstatný pre efektívne riešenie konfliktov a rôznorodosti
 • základné štýly riešenia konfliktov – pochopenie výhod a rizík jednotlivých štýlov
 • princípy win-win riešenia konfliktov a vyjednávania
 • POP prístup k riešeniu konfliktov
 • rank (moc, sila a privilégiá), formálna verzus osobná moc
 • vedomá práca s mocou, ako „vlastniť“ svoju silu
 • dôvody a momenty straty kontaktu so svojou silou a možnosti spojenia sa ňou
 • praktické používanie ranku pri vedení náročných rozhovorov, konfliktov a zaseknutých situácií
 1. časť (seminár 7. a 8.10. 2016)
 • emócie – ich rozpoznanie, prístup k nim
 • zvládanie vlastných emócií i emócií iných ľudí – priebeh emočnej reakcie a možné intervencie v jednotlivých fázach
 • význam jednotlivých emócií ako navigácia v konflikte
 • nácvik zručností na zvládanie agresivity a „náročných“ ľudí, POP prístup k práci z iritáciou
 • teória a praktické cvičenia na prácu s vlastným vysokým a nízkym rankom (statusom) v konfliktoch a v každodennom živote

 

MOC a konflikty_POP pozvanka_short jun, sept2016-page-001

 

 

FOCUS EMPATHYFE_16_L1_024

DIVERSITY AND RELATIONSHIP

PROCESSWORK DAYS BERLIN 21-25 APRIL 2016

FE_16_M2_020

Lab1 
Marianne and Ivan Verny
with Sylvia Ondrisová, Slávka Takáčová
DARING RELATIONSHIP…AND INDIVIDUAL GROWTH THROUGH DIVERSITY

21. April 2016 from 10 am to 6 pm

http://www.focus-empathy.eu/en/event-2016-redirect-2/relationship-lab-2.html
http://www.focus-empathy.eu/en/ressourcen-downloads-en/fotos/fotos-2016-en/fotos-2016-lab1-en.html

 

rast_POP pozvanka_april2016-page-001-2