PRE VEREJNOSŤ

Rozhovory a semináre:

Rozhovor kritike a rozvoji:

https://dennikn.sk/2134206/ak-nevieme-pracovat-s-kritikou-moze-nam-to-velmi-zhorsit-vztahy-doma-aj-v-praci-hovori-psychologicka-ondrisova/?cst=9bda14c42dc131e7572d78fd8db5a394a9a667cb

Rozhovory o tom, ako nás moc mení..

https://e.dennikn.sk/1604505/psychoterapeutka-manazer-by-si-mal-pripomenut-ake-to-je-nemat-navrch-napriklad-zacat-sa-ucit-novy-jazyk-alebo-sport/?ref=list

 

NAJBLIŽŠIE ŠKOLENIA PRE VEREJNOSŤ

(NE)VŠÍMAJ SI TO

Zážitkový seminár o práci s emóciami a vnútornou silou.

20.- 22.5.2022 vo Vzdelávacom centre Zaježová

Zahryzni si do jazyka; chlapci neplačú; si zlé dievčatko, nikto ťa nebude chcieť”… Podobné posolstvá sa nám od detstva vrývajú pod kožu. Naša kultúra, škola a často aj rodina nás učia potláčať vlastné emócie a pocity.

Prečo sú hnev, strach, smútok, pocit zranenia, a mnohé ďalšie takí nevítaní hostia? A načo nás nimi teda evolúcia obdarila v takej pestrosti a intenzite?

Na seminári prizveme emócie s láskavosťou a zvedavosťou. Pozrieme sa bližšie načo ich vlastne máme, aký význam a cenu pre nás majú. A vnesieme nástroje, ktoré nám umožnia ich vnímať a regulovať spôsobom, ktorý môže byť posilňujúci aj liečivý. Veríme, že keď zmeníme náš vzťah k emóciám – akokoľvek sú pre nás zložité či neľahké – odmenia sa nám svojou múdrosťou. Vnesú novú starostlivosť a navigáciu – vo vzťahu k sebe a k iným. Paradoxne nás môžu urobiť viac živými či ľudskými. Radi sa na túto citlivú cestu vydáme spolu s vami…
Cena seminára: 185 € (zahŕňa program, ubytovanie, plnú penziu a občerstvenie)

Počet miest je limitovaný. Seminár začína v piatok o 17:00, končí v nedeľu o 13:00.
Registrácia: https://forms.gle/QvkmXTe946LW9zro9
Zľavy: sú možné po konzultacii s lektormi, napr. pre študentky a študentov, alebo rodičov samoživiteľov, prípadne ak vám vaša ekonomická situácia neumožňuje zaplatiť plnú sumu.

Storno poplatky: Ak zrušíte svoju účasť po 4.5.2022 a nenájdete za seba náhradu, bude Vám účtovaný storno poplatok vo výške 50%, pri zrušení po 11.5.2022 celá suma. V prípade neuskutočnenia seminára z dôvodu protiepidemických opatrení Vám vrátime plnú sumu. Ďakujeme za pochopenie.

Lektorská dvojica: Sylvia Ondrisová www.sylviaondrisova.com a Matúš Bakyta www.refreshed.sk

Rozhovor o moci v Čiernej labuti

Psychologička: Ak politikovi ide skutočne o službu ľuďom, nemal by polarizovať spoločnosť

 
 

Cesta srdca – ako si vytvárať láskavý vzťah k sebe

24.-26-5.2019, Vzdelávacie centrum Živica, Polomy – Zaježová

Kto naozaj som? A kde sa skôr prispôsobujem očakávaniam iných? Dokážem oceniť rôzne svoje črty a zážitky, aby som mohla/mohol žiť autentický život?

Od malička vyrastáme vo svete plnom očakávaní a pravidiel. Stávame sa náročnými na seba a kritizujeme sa najmä za vlastnosti, ktoré naša spoločnosť alebo rodina neoceňuje. Snažíme sa byť “lepšími, či inými” a začíname v tom kolobehu strácať samých seba. Je vôbec možné vytvoriť si srdečnejší vzťah k sebe v prostredí plnom kritiky a očakávaní?

Na seminári by sme spolu s Vami radi objavovali cestu späť k sebe – k tomu, kto sme vo svojej celistvosti. Pozrieme sa na rôzne tvorivé spôsoby, ako si vytvárať láskavejší vzťah k sebe – k tým svojim aspektom, ktoré nás posilňujú, ale často ich prehliadame, a aj k tým menej obľúbeným črtám.

„Aj tie najvýnimočnejšie zážitky a úspechy sa stanú nedôležitými, ak nedokážeme byť obyčajne každodenne šťastní, ak sa nevieme dotýkať seba svojím srdcom“.    Jack Kornfield

Okrem krátkych teoretických blokov s diskusiou budeme využívať zážitkové metódy Proces-orientovanej psychoterapie. Cvičenia budú prebiehať individuálne alebo v dvojiciach a budú „namiešané“ pestro, aby si každý našiel svoj preferovaný spôsob – využijeme prácu s telom, imagináciami, symbolmi či pohybom. POP alebo Procesová práca je individuálne orientovaný prístup, ktorý pomáha nachádzať zmysel aj v rušivých udalostiach a získavať dôveru v neznámo. Učí nás vnímať všetky naše zážitky ako novú obohacujúcu cestu.

Cena: 150 eur (v cene je započítané lektorné, ubytovanie, vegetariánska strava a organizačný poplatok)

Lektorky: Sylvia Ondrisová a Slávka Takáčová

 

 

Spôsob, akým (ne)používame svoju moc, je kľúčový pre vytváranie dôvery, získanie legitimity a pre našu celkovú efektivitu v líderskej či manažérskej role. Viac sa dozviete 14. – 15. marca 2019 a tiež na www.hrcomm.sk/chopok1

 

 

 

 

Vlastni svoju moc –  vedomé a efektívne používanie sily

      

22.-23.3.2018 v Bratislave

so Sylviou Ondrisovou, PhD.

 

V náročných životných obdobiach alebo v konfliktoch sa často cítime zneistene, ohrozene či nahnevane. Najmä v konfliktoch vnímame druhého človeka ako problémového a silného. Vtedy sa buď vzdávame svojho vplyvu a stiahneme sa, alebo naopak „pritvrdíme“.

Práve pocit bezmoci a hnevu vedie často k eskalácii konfliktu vo vzťahoch. Vidíme moc a útočnosť druhého, ale nevnímame svoju vlastnú silu. Pritom moc ako taká nie je problém – naopak – je v nej potenciál konať a ovplyvniť situáciu spôsobom, ktorému veríme.

Na seminári budeme skúmať, ako môžeme svoju silu rozpoznať, kultivovať a rozvíjať, aby sme ju vedeli naozaj používať – vedome aj efektívne. Pozrieme sa tiež, ako a prečo svoju silu strácame a ako nám kontakt s ňou pomôže riešiť náročné situácie v živote.

Sylvia Ondrisová, PhD., DiplPOP pracuje ako terapeutka, koučka a lektorka. Venuje sa najmä oblasti riešenia konfliktov a líderstva, rada podporuje rozvoj ľudí s dôverou v ich vlastnú múdrosť a individualitu. Viac na www.processwork.sk

 

Miesto: Vlčkova 8/A, Bratislava

Registrácia v štvrtok 15.3.2018 od 15:45, začiatok: štvrtok o 16:00 do 19:00, piatok 8:30-17:00.

KONTAKT A INFORMÁCIE:

Sylvia Ondrisová,    

email: sylvia.ondrisova@gmail.com,

CENA:

Pri zaplatení do 22.2.2018 je zvýhodnená cena 99 Eur

Cena pri zaplatení po 22.2.2018 je cena 119 Eur

Zľava je možná pre študentov/ky, rodičov na rodičovskej dovolenke, dôchodcov, či ľudí s nízkym ekonomickým zázemím – kontaktujte organizátorku.

PLATBY – počet miest limitovaný, pre potvrdenie účasti a spôsob platby kontaktujte organizátorku

STORNO POPLATKY – ak zrušíte svoju účasť na seminári po 4.3.2018 a nenájdete za seba náhradu, bude Vám účtovaný storno poplatok vo výške 30 €, pri zrušení po 12.3.2018 celá suma. Za porozumenie ďakujem.

 

 

 

 

 

Vlastni svoju moc:

Ako vedome a efektívne používať svoju silu 

8.-9.6.2017 v Bratislave 

Keď sa ocitneme v konflikte, zvyčajne cítime bezmoc, strach či hnev. Človeka na druhej strane vnímame ako problémového – silného a útočného. Cítime právo „pritvrdiť“, zosilniť svoje metódy a použiť aj tie nátlakovejšie – veď „druhá strana sa tiež nespráva férovo“.

Práve pocit bezmoci, hnevu a nevnímanie vlastnej sily v konflikte vedie k napätiu v konfliktoch. Vidíme silu a útočnosť druhého, ale nevnímame alebo sa vzdávame vlastnej sily. Pritom moc ako taká nie je problém – naopak – je v nej potenciál konať a ovplyvniť situáciu i svoj život spôsobom, ktorý vnímame ako dôležitý.

Na seminári budeme skúmať, ako sa môžeme dostať do kontaktu so svojou silou, ako ju používať vedome i efektívne. Pozrieme sa tiež na možnosti práce s emóciami v napätých interakciách.

     Proces-orientovaná psychoterapia je psychologický smer, ktorý rozvinul a ďalej s kolegami rozvíia A. Mindell. Netradičné na POP prístupe je, že hľadá múdrosť a cestu aj v ťažkostiach, s ktorými sa klient, dvojica či skupina potýka. Každá situácia či problém zároveň obsahuje informáciu, ako ísť ďalej – ktorú časť našej osobnosti potrebujeme prinášať viac do svojho života, aby sme danú výzvu zvládli.

 

 

 

 

 

 

 

Vlastniť svoju silu:

Zvládanie emócií a vedomé používanie sily

24.-25.3.2017 v Bratislave 

Keď sa ocitneme v konflikte, zvyčajne cítime bezmoc, strach či hnev. Človeka na druhej strane vnímame ako problémového – silného a útočného. Cítime právo „pritvrdiť“, zosilniť svoje metódy a použiť aj tie nátlakovejšie – veď „druhá strana sa tiež nespráva férovo“.

Práve pocit bezmoci, hnevu a nevnímanie vlastnej sily v konflikte vedie k napätiu v konfliktoch. Vidíme silu a útočnosť druhého, ale nevnímame alebo sa vzdávame vlastnej sily. Pritom moc ako taká nie je problém – naopak – je v nej potenciál konať a ovplyvniť situáciu i svoj život spôsobom, ktorý vnímame ako dôležitý.

Na seminári budeme skúmať, ako sa môžeme dostať do kontaktu so svojou silou, ako ju používať vedome i efektívne. Pozrieme sa tiež na možnosti práce s emóciami v napätých interakciách.

     Proces-orientovaná psychoterapia je psychologický smer, ktorý rozvinul a ďalej s kolegami rozvíia A. Mindell. Netradičné na POP prístupe je, že hľadá múdrosť a cestu aj v ťažkostiach, s ktorými sa klient, dvojica či skupina potýka. Každá situácia či problém zároveň obsahuje informáciu, ako ísť ďalej – ktorú časť našej osobnosti potrebujeme prinášať viac do svojho života, aby sme danú výzvu zvládli.

 

 


Žiť svoj potenciál

Líderstvo v nás a okolo nássylvia_boris112016-2-page-001

25.-27.11.2016

so Sylviou Ondrisovou a Borisom Sopkom – diplomovanými procesovými terapeutmi

Každý z nás je lídrom a Líder je v každom z nás. Žiť naplnený život sa podľa nás spája so schopnosťou nasledovať múdrosť v nás a okolo nás. Svoj život a životy iných tak obohacujeme o nové nápady a hodnoty. Následovanie lídra v nás je tvorivým napĺňajúcim procesom, ktorý rozvíja a posilňuje komunitu, ktorej sme súčasťou. Čím to, že mnohí z nás poznáme viac pochybnosti o sebe a nedôverujeme svojmu vplyvu? Ako to, že rozhodovanie o sebe a svete okolo prenechávame tak často a tak samozrejme iným?

Pomocou teórie, zážitkových cvičení a diskusie sa pozrieme bližšie na to, čo nás spochybňuje, kde sa zastavujeme v našom potenciále konať, kde a prečo strácame kontakt vnútorným“vedením”. Preskúmame, ako môžeme svojej sile a vplyvu dôverovať, ako ich rozvíjať a používať.

Spoznáme tiež svoj vlastný líderský štýl, ktorý môžeme prinášať do vlastného života a vzťahov, alebo do práce, komunity a sveta. Svoje líderstvo – vedenie v zmysle múdrosti i navigácie – máme totiž v sebe.

Náš zámer je podporiť rozvoj líderstva, ktoré dokáže vnímať a rozvíjať rozmanitosť, individualitu všetkých a vytvára priestor na rozvoj líderstva v ostatných ľuďoch.

 

 

Kam kráčam:pop-pozvanka_zivotne-myty-page-001


Alebo čo napĺňa môj život

11.-12.11.2016

so Slávkou Takáčovou a Sylviou Ondrisovou diplomovanými procesovými terapeutkami

Aká ústredná téma ma v živote sprevádza, aké situácie a zážitky sa mi opakujú? Čo je môj životný mýtus – príbeh, čo sa vinie mojím životom ako červená niť? Môže ma kontakt s ním podporiť v každodenných situáciách a navigovať moje rozhodnutia? Môže mi priniesť hlbšiu spokojnosť a naplnenie aj v bežných dňoch?

Na tomto seminári sa budeme spolu venovať objavovaniu a spoznávaniu svojej životnej témy, mýtu – niečoho, v čom sa skrýva náš potenciál a zrkadlí náš „naturel“. Pozrieme sa, čo nám bráni žiť ten potenciál vedomejšie, ale tiež na to, ako by sme ho mohli viac prinášať do stereotypu a zhonu každodenného života. Pomocou krátkej teórie, zážitkových cvičení a spoločnej diskusie budeme hľadať spôsoby, ako žiť naplnenejší život v súlade so sebou samými.

 

 

Vlastniť svoju moc: Riešenie konfliktov a vedomé používanie sily

16.-17.9.2016 (opakovanie 1.časti)  MOC a konflikty_ pozvanka_3, sept,oct2016-page-001-2

7.-8.10.2016 (2. časť)

Keď sa ocitneme v náročnom konflikte zvyčajne cítime bezmoc, strach či hnev. Človeka na druhej strane vnímame ako problémového – silného a útočného. Cítime právo „pritvrdiť“, zosilniť svoje metódy a použiť aj tie nátlakovejšie – veď „druhá strana sa tiež nespráva férovo“.

Práve pocit bezmoci, slabšej pozície a nevnímanie vlastnej sily v konflikte vedie k cykleniu a eskalácii konfliktov. Vidíme silu a útočnosť druhého, ale nevnímame alebo sa vzdávame vlastnej sily. Pritom moc ako taká nie je problém – naopak – je v nej potenciál konať a ovplyvniť situáciu i svoj život spôsobom, ktorý vnímame ako dôležitý.

V rámci 2 seminárov (jún a september) prepojíme základné zručnosti riešenia konfliktov, práce s emóciami s prístupom procesovej práce k týmto témam a k téme moci. Vytvorenie kontaktu so svojou silou a vedomé narábanie so svojimi emóciami, bude jednou z hlavných náplní oboch seminárov. Obe seminárové časti budú na seba nadväzovať a poskytnú teoretický rámec, praktický nácvik i zážitkové cvičenia k téme riešenia konfliktov a práce so situáciami (bez)moci. Je možné prihlásiť sa len na jednu seminárnu časť. Predbežná náplň jednotlivých častí:

 1. časť (seminár 16.-17.9.2016):
 • vlasné nastavenie ku konfliktom a rozvinutie si postoja, ktorý je podstatný pre efektívne riešenie konfliktov a rôznorodosti
 • základné štýly riešenia konfliktov – pochopenie výhod a rizík jednotlivých štýlov
 • princípy win-win riešenia konfliktov a vyjednávania
 • POP prístup k riešeniu konfliktov
 • rank (moc, sila a privilégiá), formálna verzus osobná moc
 • vedomá práca s mocou, ako „vlastniť“ svoju silu
 • dôvody a momenty straty kontaktu so svojou silou a možnosti spojenia sa ňou
 • praktické používanie ranku pri vedení náročných rozhovorov, konfliktov a zaseknutých situácií
 1. časť (seminár 7. a 8.10. 2016)
 • emócie – ich rozpoznanie, prístup k nim
 • zvládanie vlastných emócií i emócií iných ľudí – priebeh emočnej reakcie a možné intervencie v jednotlivých fázach
 • význam jednotlivých emócií ako navigácia v konflikte
 • nácvik zručností na zvládanie agresivity a „náročných“ ľudí, POP prístup k práci z iritáciou
 • teória a praktické cvičenia na prácu s vlastným vysokým a nízkym rankom (statusom) v konfliktoch a v každodennom živote

 

MOC a konflikty_POP pozvanka_short jun, sept2016-page-001

 

 

FOCUS EMPATHYFE_16_L1_024

DIVERSITY AND RELATIONSHIP

PROCESSWORK DAYS BERLIN 21-25 APRIL 2016

FE_16_M2_020

Lab1 
Marianne and Ivan Verny
with Sylvia Ondrisová, Slávka Takáčová
DARING RELATIONSHIP…AND INDIVIDUAL GROWTH THROUGH DIVERSITY

21. April 2016 from 10 am to 6 pm

http://www.focus-empathy.eu/en/event-2016-redirect-2/relationship-lab-2.html
http://www.focus-empathy.eu/en/ressourcen-downloads-en/fotos/fotos-2016-en/fotos-2016-lab1-en.html

 

rast_POP pozvanka_april2016-page-001-2